DISSABTE 25 DE NOVEMBRE


Horari habitual d’obertura            Mercat Felip II.

DEGUSTACIÓNS

Degustacions de productes elaborats per diversos botiguers.

Organitza: Mercat de Felip II


De 10.00 a 20.00 h          Plaça Jardins d‘Elx

FIRA DE PRODUCTES ARTESANS


De 10.00 a 20.00 h          Nau Bostik - C/ Ferran Turné, 11

PORTES OBERTES A LA NAU BOSTIK

A la Nau Bostik volem celebrar les festes majors de La Sagrera, obrint les nostres portes amb un conjunt de tallers i activitats gratuïtes!!! 

  • Vols que t'expliquem el projecte de la Nau Bostik?
  • Saber qui som? 
  • Veure i coneixer més sobre les naus, les activitats i la gent?
  • Entrar en el laboratori fotogràfic de La Perversa?
  • Fer algun taller a MadiSound Recording Studios (escola mulitidisciplinar de cant i veu)? 
  • Visitar els murals que conformen el primer museu urbá de la ciutat “Bostik murals?

Organitza: Associació Cultural Nau Bostik.


De 10.00 a 13.00 h          Plaça Jardins d‘Elx

VISITA GUIADA AL CAMPANAR

Una oportunitat per veure el barri des d'una altra perspectiva.

Organitza: Comunitat Parroquial del Crist Rei.


De 10.00 a 13.00 h          Plaça Jardins d‘Elx

TALLER DE XAPES PER INFANTS

Organitza: AREP (Associació per a la rehabilitació de les persones amb malaltia mental)

 

De 11.00 a 18.00 h          Plaça Jardins d’Elx

”RASTRILLO SOLIDARI”

Torna el rastrillo solidari!!!

Emporta't joguines de segona mà i col·labora amb la investigació del síndrome MecP2. T'ho perdràs?

Organitza: Campanya de joguines del Casal Parroquial del Crist Rei.


De 11.00 a 14.00 h          Plaça Jardins d’Elx

5è CAMPIONAT DE FUTIS A LA SAGRERA

Participa en el 5è Campionat de futbol sobre taula de la Sagrera.

No cal inscripció prèvia.

Per a nens i nenes entre 8 i 13 anys.

Organitza: Mikko Savikko.


11.00 h     Plaça Masadas

CONCERT BCN FUSIÓ

amb els grups:

      11.00h: Cor Gòspel BCN Fusió

      11.45h: Combo Magnífic Sounds

      12.00h: Combo Júnior Sagrera

      12.30h: Heptet Treset

      13.00h. Combo Sagrera Destruction

      13.45h. Combo Vet & The Animals

Organitza: Escola de Música BCN Fusió.


11.00 h     Espai30/Ateneu Sagrerenc – c/ Hondures, 28-30

AUDICIÓ DE PEÇES D’ARPA

Amb:

Eva Maria Zimmer, concertista d'arpa.

Acompanyada de Cèlia Pedrós, a la flauta.

i vermut de Ca la Rosa

Organitza: Col·lectiu #InstiaLaSagrera.


12.00 h     Plaça Jardins d’Elx

ZUMBA PER A TOTS

Zumba per a tothom, vine a ballar, fer exercici i a passar-ho bé!!!

Organitza: ZoukLambada Bcn / activa't.


12.00 h     Biblioteca La Sagrera – Marina Clotet – c/ Camp de Ferro, 1-3

RODA DE HO’OPONOPONO

A càrrec de Janet Recasens.

Organitza: Biblioteca La Sagrera – Marina Clotet.


12.00 h     Envelat de Festa Major – Plaça de l’Assemblea de Catalunya

BALL PER XICS

Amb ENCARA FAREM SALAT

Organitza: Comissió de Festes de la Sagrera.


13.00 h     Plaça Jardins d’Elx.

3a FLASHGRERA

FI DE FESTA.

La Carla López, ens ha preparat una Flashmob oberta a tothom.

Vine i Participa !!!!

Vídeo de la coreografia i instruccions de participació:  aqui

Organitza: Comissió de Festes de la Sagrera.

 

17.00 h     Espai30/Ateneu Sagrerenc – c/ Hondures, 28-30

TALLER INFANTIL D’ARPA

A càrrec de: Eva Maria Zimmer, que explicarà el conte didàctic "Todo suena", acompanyada se la seva arpa.

Organitza: Col·lectiu #InstiaLaSagrera.


17.00 h     Plaça Masadas

XOCOLATADA INFERNAL

Organitza: Drac, Diables i Gegants de la Sagrera.


18.00 h     Església del Crist Rei – Plaça Jardins d‘Elx, s/n

CONCERT DE GOSPEL

Amb CRIST REI GOSPEL CHOIR

Organitza: Crist Rei Gospel Choir.


18.00 h     Plaça Jardins d‘Elx

EXHIBICIÓ DE ZUMBA

La Penya Barcelonista Districte XXVII–La Sagrera col·labora amb la campanya de recollida d’aliments bàsics promoguda per La Sagrera Es Mou.

Organitza: Penya Barcelonista Districte XXVII-La Sagrera.


19.00 h     Inici: Plaça Masadas – Final: Plaça Jardins d’Elx

CORREFOC INFANTIL

Hi participen:

DIABLES DE PIERA

DIABLES DEL CASC ANTIC

ELS DIABLONS DE DRAC, DIABLES, I GEGANTS DE LA SAGRERA

ATENCIÓ: Normes de Seguretat

Organitza: Drac, Diables i Gegants de la Sagrera.


19.45 h     Inici: Plaça Jardins d’Elx – Final: Plaça Masadas

TABALADA DEL CORREFOC

Amb: SAGRESAMBA PERCUSSIÓ.

Organitza: Drac, Diables i Gegants de la Sagrera.


20.15 h     Plaça Masadas

VERSOTS DIABÒLICS

Organitza: Drac i Diables i Gegants de la Sagrera.


20.30 h     Nau Inanow – c/ Hondures, 28-30

TEATRE

BARCELONA (contra la paret), amb la Companyia LAPùBLICA

Direcció: Lali Àlvarez.

3 personatges, 3 històries i 1 ciutat.

Un relat possible de la nostra Barcelona viatjant del documental a la ficció.

Aforament limitat. Imprescindible reservar a entrades@nauivanow.com o 93 340 74 68

Més informació a nauivanow.com

Organitza: Nau Ivanow.


20.30 h     Plaça de l’Assemblea de Catalunya

11a BOTI-FARRA DEL PAUCA

Des de les 20.00 h es poden retirar els tiquets per la botifarra.

Organitza: Agrupament Escolta i Guia Pau Casals.


20.30 h     Inici i Final: Plaça Masadas

CORREFOC

Hi participen:

DIABLES DEL CLOT

DIABLES DE CASABLANCA

DIABLES DE CIUTAT VELLA

DRAC, DIABLES, I GEGANTS DE LA SAGRERA

ATENCIÓ: Normes de Seguretat

Organitza: Drac, Diables i Gegants de la Sagrera.


21.00 h     Església del Crist Rei - Plaça Jardins d’Elx, s/n

CONCERT DE CORALS

Amb la participació de:

- ESPAI 6:12, CORAL INFANTIL DE L'IPSS I DE LA SAGRERA ES MOU

- CORAL EL SAGRER

- CORAL IDEAL D’EN CLAVÉ

- CORAL EL BELL RESSÒ, DE LA PARRÒQUIA DEL CRIST REI

Organitza: Coral El Bell Ressò.


21.00 h     Envelat de Festa Major – Plaça de l’Assemblea de Catalunya

NIT DE FESTA MAJOR

21.00 h – DISCOCHAMBRE

22.00 h – LA MULATA (mestissatge llatinocatalà)

23.45 h – HOTEL COCHAMBRE (versions)

Servei de Bar.

Patrocina: Fundació Institut Guttmann. 

Organitza: Comissió de Festes de la Sagrera.