DIUMENGE 27 DE NOVEMBRE

 

De 10.00 a 20.00 h          Plaça Jardins d‘Elx.

FIRA DE PRODUCTES ARTESANS.

 

10.00 h     Parc de la Pegaso

10a CURSA INFANTIL EN BTT “Esport Ciclista Sant Andreu“.

- Inscripcions a partir de les 09.00 h.

Circuit d‘1 km aproximadament.

5 categories:

- Prebenjamí: nascuts 2010-2011

- Benjamí: nascuts 2008-2009

- Principiant: nascuts 2006-2007

- Aleví: nascuts 2004-2005

- Infantil: nascuts 2002-2003

 

- També se celebrarà una cursa de cargols (guanya el que arriba l'últim!) de totes les categories barrejades.

- Preu: 5.-€. En el cas de dos germans, només caldrà pagar una inscripció.

- Cal portar la Targeta Sanitària.

- És necessària autorització per escrit dels pares o tutors pels menors de 14 anys.

- El casc és obligatori.

- Premis per als tres primers de cada categoria (masculí i femení), bossa d’obsequis i sorteig de material ciclista.

- Hi haurà pàrquing per les bicicletes.

- Les classificacions es publicaran l’endemà de la cursa a: www.ecsantandreu.com.

Organitza: Esport Ciclista Sant Andreu.

 

De 10.00 a 14.00 h          Casal Parroquial de Crist Rei - Plaça dels Jardins d’Elx.

TÓMBOLA DEL CASAL.

Tradicional tómbola benèfica del Casal Parroquial del Crist Rei, on totes les butlletes tenen premi!!!

Organitza: Casal Parroquial del Crist Rei.

 

10.00 h     Casa de Granada – Av. Meridiana, 315.

3r TORNEIG DE DÒMINO “CASA DE GRANADA”.

Inscripcions i informació: Casa de Granada, Av. Meridiana, 315,(horari de 17.00 a 21.00h) telf. 933 494 046 (Carlos).

Organitza: Casa de Granada.

 

De 10.00 a 14.00 h          Plaça Masadas.

16a TROBADA D’INTERCANVI DE PLAQUES DE CAVA.

Organitza: Àngel Pellicer.

 

De 10.30 a 12.15 h          Casal Parroquial de Crist Rei - Plaça dels Jardins d’Elx.

EXHIBICIÓ DE TALLERS.

Es realitzaran actuacions d’alguns dels tallers que podeu trobar habitualment al casal.

          De 10.30 a 11.15 h      ZUMBA

          De 11.30 a 12.15 h      BOLLYWOOD

Organitza: Casal Parroquial del Crist Rei.

 

De 11.00 a 14.00 h          Plaça Jardins d‘Elx.

JUGA AMB EL CAU.

Jocs de taula al carrer per a tothom.

Menors acompanyats.

Organitza: Agrupament Escolta i Guia Pau Casals.

 

De 11.00 a 14.00 h          Plaça Jardins d’Elx.

4t CAMPIONAT DE FUTIS A LA SAGRERA.

Participa en el 4t Campionat de futbol sobre taula de la Sagrera.

No cal inscripció prèvia.

Per a nens i nenes entre 8 i 13 anys.

Organitza: Mikko Savikko.

 

11.00 h     Plaça Jardins d‘Elx.

STAND SOLIDARI PER A LA MARATÓ DE TV3.

Organitza: Mirada de Dona.

 

11.00 h     Plaça Jardins d‘Elx.

TROBADA DE PUNTAIRES.

Patrocina: Comissió de Festes de la Sagrera.

Organitza: Associació Casal de la Gent Gran “La Palmera”.

 

11.30 h     Envelat de Festa Major - Plaça Assemblea de Catalunya.

7è CERTAMEN.

BANDES DE MÚSICA d’entitats Culturals de la Província de Barcelona.

A.C.A. Cofradía 15+1 de L’Hospitalet de Llobregat.

Agrup. Musical de Trompetas y Tambores “CAN ROS de Cabrera d’Anoia.

Agrup. Musical “Nuestra Señora de la Sierra” de Santa Coloma de Gramanet.

Agrup. Musical “CASA DE GRANADA” de Barcelona.

Col·laboració especial: Diputació Barcelona.

Organitza: Casa de Granada.

 

11.30 h     de la Plaça Masadas fins al Club Patí Congrés – c/ Torroella de Montgrí, 6.

5a PATINADA POPULAR DE LA SAGRERA.

Patinada popular: sortida de la Pl. Masadas, on els Toc de Pegàs amb la seva música ens donaran el toc de sortida. Farem un circuit pel barri en patins fins arribar al Club Patí Congrés, on gaudirem d'un "pica-pica" popular i d'un partit del nou equip femení FEM-16. Durant tota la jornada es recollirà la voluntat per l'Associació Miradas que hablan (dins la 2a Jornada "Mou-te per l'Aitor").

Col·labora: Toc de Pegàs (Ampa Escola Pegaso), i AREP.

Organitza: Club Patí Congrés-La Sagrera Es Mou.

 

12.00 h     Plaça Masadas.

DESFILADA DE MASCOTES.

Tens un gos, un gat, un conill...?

Vols que tothom vegi lo maco que és?

Vine a la Desfilada de Mascotes de San José Veterinaris.

Oberta a tothom.

Organitza: San José Veterinaris.

 

12.20 h     Plaça Jardins d’Elx.

2a FLASHGRERA.

FI DE FESTA.

L’Amanda Larrosa, la Carla López i la Raquel Hereu, ens han preparat una  Flashmove oberta a tothom.

Vine i Participa !!!!

Vídeo de la coreografia i instruccions de participació a: www.festesdelasagrera.cat

Organitza: Comissió de Festes de la Sagrera.

 

12.45 h     Plaça Jardins d‘Elx.

37a BALLADA DE DANSES TRADICIONALS DE CATALUNYA.

ESBART FOLKLÒRIC D’HORTA, de Barcelona.

Direcció: Roser Miró.

ESBART L’ESTEL, del Casal Parroquial del Crist Rei.

Direcció: Rosa Botinas.

Organitza: Esbart L‘Estel del Casal Parroquial del Crist Rei.

 

15.00 h     Envelat de Festa Major - Plaça Assemblea de Catalunya.

DINAR DE GERMANOR.

Menú:

•    Canelons d’espinacs amb beixamel.

•    Fricandó de vedella amb xampinyons i patates palla.

•    Pa de pessic amb trufa i xocolata.

•    Pa, aigua, vi, cava i cafè.

Preu: 13. € (tant adults com nens).

Opció de menú vegetarià avisant en el moment de la inscripció.

Inscripcions fins al dijous 24 de novembre:

·  al web: www.festesdelasagrera.cat i omplint el formulari.

·  per e-mail: cfesteslasagrera@gmail.com

·  per telèfon: 679818808

Organitza: Comissió de Festes de la Sagrera.

 

17.00 h     Centre Cívic de la Sagrera “La Barraca” – c/ Martí Molins, 29.

TEATRE.

MAREIG, de Jordi Sánchez.

A càrrec del Grup EL CALAIX.

Direcció: Paco Rivas.

Aforament limitat. Entrada gratuïta. Cal recollir l’entrada prèviament, al Centre Cívic.

Organitza: Cia. El Calaix

 

18.00 h     Envelat de Festa Major - Plaça Assemblea de Catalunya.

38a CANTADA D‘HAVANERES.

HAVANAME.

PORT BO.

A la mitja part, hi haurà rom cremat elaborat per Dani Tortajada.

Organitza: Comissió de Festes de la Sagrera.

 

21.45 h     Plaça Jardins d‘Elx.

ESPECTACLE PIROTÈCNIC.

MISCEL·LÀNIA, a càrrec de la Companyia del Foc

L’espera serà amenitzada pel grup de percussió Sagresamba de Drac, Diables i Gegants de la Sagrera.

Organitza: Comissió de Festes de la Sagrera.